Germanin.pl - Forum języka niemieckiego
Kontakt | FORUM | Mapa strony
Błąd na stronie?
Napisz!
 
Multikurs.pl

Nauka języka niemieckiego z Multikurs.pl

Dodano: 4 marca 2013, autor: Bartosz J. T. Narożny

Z każdym rokiem oferta zagranicznych i polskich stron internetowych w programy do nauki języków obcych przez internet powiększa się i zaczyna mocno konkurować z tradycyjnymi formami nauki. Czy warto zatem zainwestować pieniądze w naukę online? Dziś przyjrzymy się trzem produktom dostępnym na platformie Multikurs.pl.

Nauka języka niemieckiego z Multikurs.pl
Profesor Klaus – Intensywny kurs
Kliknij, aby powiększyć grafikę i otworzyć galerię.

W ciągu dwóch tygodni zapoznałem sie z dwoma programami dostępnymi na platformie Multikurs.pl. Do dyspozycji miałem kursy Profesor Klaus – Intensywny kurs, zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych, oraz Niemiecki – Nauka słówek metodą MultiWords. Dostęp do określonego programu otrzymujemy po wykupieniu abonamentu od 3 do nawet 18 miesięcy. Średnia opłata w przeliczeniu na miesiąc wynosi od 16 do 7 złotych – im dłuższy abonament, tym niższa cena.

Czym jest intensywny kurs Profesor Klaus?

Profesor Klaus – Intensywny kurs to internetowa wersja multimedialnego kursu "Profesor Klaus" wydawanego przez wydawnictwo Edgard, który dzięki rozbudowanemu systemowi powtórek oraz nowoczesnej prezentacji materiałów cieszy się ogromną popularnością wśród uczących się języka niemieckiego.

Program w toku nauki rozwija wszystkie umiejętności językowe. Dzięki nowoczesnej formie przyswajania wiedzy uczniowie angażują wiele zmysłów, przez co spotęgowany jest efekt końcowy. 160 lekcji, zawartych w dwóch programach, składa się z różnych modułów ćwiczących odpowiednią sprawność językową – do dyspozycji ucznia są prezentacje nowego słownictwa, objaśnienia gramatyki, ćwiczenia ze słuchu na podstawie nagrań zaaranżowanych rozmów i animacji oraz rozumienie tekstu czytanego. Całość została wzbogacona o liczne interaktywne dialogi, ćwiczenia oraz testy sprawdzające.

Nauka języka niemieckiego z Multikurs.pl
Niemiecki – Nauka słówek metodą MultiWords
Kliknij, aby powiększyć grafikę i otworzyć galerię.

Nauka słówek metodą MultiWords

Kolejną, testowaną przeze mnie usługą był program Niemiecki – Nauka słówek metodą MultiWords, który dzięki rozbudowanej bazie haseł uczy słownictwa na różnych poziomach, począwszy od podstawowego (A1), a zakończywszy na rozszerzonym (C1).

Program oferuje naukę ponad 13 000 słów i zwrotów wraz z przykładami ich użycia w zdaniach. Cały materiał można dodatkowo odsłuchać dzięki nagraniom rodzimych użytkowników języka niemieckiego. Kurs został pogrupowany na 32 kategorie, dzielące się na "Paczki słówek". Przejrzysty interfejs informuje nas o poziomie trudności danego słownictwa oraz ilości słówek do nauczenia. Na szczególną uwagę zasługuje System Inteligentnych Powtórek, określający optymalny terminy powtórek przerobionego materiału. System sam analizuje nasze postępy w nauce, dzięki czemu czas nauki słówek jest krótszy, a ilość przyswojonego słownictwa większa.

Dla kogo kursy online?

Kursy internetowe otwierają przed nami nowe możliwości nauki języka obcego bez konieczności opuszczania domu i uczestnictwa w tradycyjnych lekcjach z lektorem. Komputer, tablet czy telefon komórkowy to urządzenia, dzięki którym jesteśmy w stanie używać tych programów w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Dla kogo przewidziane są jednak owe kursy? Programy warto z pewnością zarekomendować wszystkim uczącym się języka niemieckiego. Początkującym jako wsparcie lekcji z lektorem, zaawansowanym jako program do samodzielnej nauki. Nie należy jednak zapominać o tym, że program komputerowy nie jest w stanie prowadzić z nami rozmów w języku obcym. Pod tym względem nie da się wyeliminować wielu godzin konwersacji z lektorem lub rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego. Szczególnie wart polecenia jest program do nauki słownictwa metodą MultiWords, który rzeczywiście zwiększa efektywność zapamiętywania słów i wyrażeń w języku obcym. Wszystkich zapraszam serdecznie na stronę Multikurs.pl, gdzie znajdują się opisywane w tym artykule produkty.